Chirurgia stomatologiczna

Zapraszamy do gabinetu Stomatologia Majka. Nasi chirurdzy zapewniają Pacjentom kompleksową opiekę – od konsultacji i diagnostyki przez zabieg po rekonwalescencję. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wykorzystywaniu nowoczesnej technologii osiągamy sukcesy w leczeniu nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.

chirurg stomatolog gliwice

Świadczona przez nas chirurgia stomatologiczna ma na celu zagwarantować Pacjentowi nie tylko zdrowie, ale także najwyższą funkcjonalność i estetykę. Dlatego podczas całego procesu leczenia nasz chirurg stomatolog współpracuje z lekarzami innych specjalizacji.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog odgrywa kluczową rolę w leczeniu różnorodnych schorzeń jamy ustnej. Przeprowadza nie tylko takie zabiegi, jak ekstrakcja zęba, ale także zajmuje się odtwarzaniem utraconych tkanek miękkich oraz tkanki kostnej.

Chirurgia stomatologiczna w Stomatologii Majka to połączenie zaawansowanej technologii z indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta. Nasz chirurg stomatolog skupia się na tym, by zapewnić bezpieczeństwo, minimalną inwazyjność oraz najwyższą precyzję wykonywanych zabiegów. W tym celu korzysta z najwyższej jakości urządzeń i materiałów, m.in. z:

  • zaawansowanego technologicznie fizjodyspensera KaVo Intrasurg 300
  • Piezosurgery Mectron
  • komputerowego znieczulenia the Wand
  • systemu do rozszczepiania i poszerzania wyrostka zębodołowego Meisinger Split Control Professional
  • systemów implantologicznych Straumann, Astra Tech
  • materiałów do sterowanej regeneracji kości i tkanek miękkich (Geistlich Biomaterials – Bio Oss i Bio Guide, Botiss – Cerabone, Maxresorb i Jason Membrane, MIS – Bond Bone)

Przed każdym zabiegiem chirurg stomatolog zleca wykonanie zdjęcia pantomograficznego lub tomograficznego. Badania te są w cenie zabiegu.

Zabiegi chirurgi stomatologicznej w naszym gabinecie

Chirurgia stomatologiczna w Stomatologii Majka zapewnia szeroki zakres zabiegów mających przywrócić zdrowie jamy ustnej. Nasz chirurg stomatolog przeprowadza takie zabiegi jak:

  • ekstrakcja zęba,
  • ekstrakcja zęba zatrzymanego,
  • kiretaż,
  • chirurgiczne usunięcie pozostawionego korzenia,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • pokrycie recesji dziąsłowej,
  • augmentacja tkanki kostnej i tkanek miękkich przeszczepem łącznotkankowym,
  • chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej,
  • hemisekcja,
  • resekcje wierzchołków zębów przednich i bocznych,
  • przedprotetyczna plastyka śluzówkowo-dziąsłowa.

W skomplikowanych przypadkach przed implantacją stosujemy zabiegi odbudowujące utraconą kość:

  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • sterowana regeneracja kości GBR,
  • przeszczepy kostne

…i wiele innych.

Jak umówić się na konsultację do chirurga stomatologicznego?

Nasz personel jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania i dostosować termin spotkania do osobistych preferencji Pacjenta. Aby umówić się na konsultację do naszego lekarza chirurgii stomatologicznej, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej. Umówić wizytę można także osobiście w naszej recepcji.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo goi się dziąsło po ekstrakcji zęba?

Czas gojenia po ekstrakcji zęba wynosi średnio 2-3 tygodnie. Do tego czasu zębodół powinien się zabliźnić, a okoliczne tkanki uspokoić. Należy jednak pamiętać, że w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów, jak ekstrakcja ósemki ze skomplikowanym systemem korzeniowym, rana pozabiegowa może się goić nawet do 8-9 tygodni.Proces gojenia zachodzi indywidualnie u każdego Pacjenta i uzależniony jest od różnych czynników. W celu przyspieszenia gojenia się dziąsła należy ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych, do których należą m.in.: stosowanie antybakteryjnych płynów do płukania jamy ustnej, odpowiednia higiena, unikanie spożywania gorących potraw i napojów, powstrzymanie się od intensywnych ćwiczeń, a także bezwzględne unikanie palenia papierosów.

Kiedy można jeść po ekstrakcji zęba?

Bezpośrednio po zabiegu, kiedy dziąsło jest najwrażliwsze, przez ok. 2 godz. nie można jeść ani pić.Przez pierwsze kilka dni po ekstrakcji zalecana jest miękka dieta - twarde pokarmy mogą podrażnić obszar, na którym przeprowadzany był zabieg, a nawet spowodować otwarcie rany. W miarę gojenia się dziąsła, stopniowo można wprowadzać stałe pokarmy, unikając gryzienia w miejscu zabiegu. Zwykle po ok. 2 tygodniach od zabiegu Pacjent może powrócić do normalnej diety.

Czy chirurg stomatolog wystawia l4?

Każdy lekarz stomatologii, w tym chirurg stomatolog, może wystawić zwolnienie L4, jeśli ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wystawienie zwolnienia lekarskiego uzależnione jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz charakteru przeprowadzonego zabiegu.

Cennik zabiegów

Ekstrakcja

450 PLN

Ekstrakcja zęba mlecznego

250 PLN

Ekstrakcja zatrzymanego zęba

1200 PLN

Nacięcie ropnia

300 PLN

Gingiwektomia

1 ząb

300 PLN

Planowanie i szablon chirurgiczny

1500 PLN

Wydłużenie korony klinicznej

1000 PLN

Pokrycie recesji dziąsłowej

2500 PLN

Resekcja wierzchołka

1500 PLN

Laserowe leczenie zmian na błonie śluzowej

1 wizyta

100 PLN

Laserowe leczenie bólu mięśni i stawów

1 wizyta

100 PLN

Pacjenci o naszym gabinecie

Zobacz opinie
Skontaktuj się

Z nami każdy krok w kierunku zdrowego uśmiechu staje się łatwiejszy. Zapraszamy do odkrywania tajemnicy pięknego uśmiechu w naszym gabinecie!

Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 9.00 - 20.00
Numery telefonów

Napisz do nas

Jeśli wolisz taką formę - wypełnij poniższy formularz, a nasz zespół odpowie na Twoją wiadomość jak szybko będzie to możliwe.